Pazarder Yardım

Üyeliğim Neden Durduruldu?

Pazarder.com’ da üyelik durdurma üyelik sözleşmesi ve Kullanım koşulları gereği, tüm pazarder kullanıcılarının güvenliğini göz önünde bulundurarak www.pazarder.com üyeliğini geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatmasıdır.

Üyeliği durdurulan üyeler pazarder.com’ a Kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapmak istediklerinde “üyeliğiniz Durdurulmuştur” uyarısını ve üyeliğin neden durdurulduğunu belirten açıklamayla karşılaşırlar. Üyelik durdurma işlemiyle ilgili bilgilendirme kullanıcıların e-posta (e-mail) adreslerinde gönderilir.

Pazarder.com’ da; Üyelik sözleşmesinde yer alan kurallara uyulmaması durumunda, Kullanım koşullarının gereğine uyulmaması,İlanın diğer kullanıcıları yanıltıcı bir şekilde hazırlanmış olması (gerçek olmayan özellikler vb.),Üyelik profilinde yer alan bilgilerin gerçek veya tüzel kişiye ait olmadığının tespit edilmesi durumunda,Diğer üyelere karşı olumsuz (taciz,küfür,hakaret,şiddet vb.) davranışlar sergilenmesi, İlanın açıklama bölümü, fotoğrafları, özellikleri ilan vereme kurallarına aykırı olarak telefon numarası eklenmesi nedeniyle, daha önce onaylanmamış bir ilanın gerekli düzenlemeler yapılmadan tekrar onaya gönderilmesi gibi durumlarda üyelik durdurulur veya kalıcı olarak kullanıma kapatılır.

Pazarder.com üyeleri durdurulan üyeliklerinin tekrar devam etmesi için;

Üyelik sözleşmesine ve kullanım kurallarına uygun olarak ilanını ve üyeliğini düzenleyerek onaya gönderen, üyeliği pasif durumda olan (durdurulan) üyenin 48 saat sonra tekrar üyeliği aktifleştirilir.

Pazarder.com’ da üyeliği kalıcı olarak durdurulmuş olan kullanıcıların hiçbir koşulda üyelikleri tekrar onaylanmaz.

Pazarder.com üyeliği başka bir üyeye karşı işlenen olumsuz davranış nedeniyle ilk kez durdurulmuş olan üyenin 1 defalığına 48 saat sonra tekrar aktifleştirilir.Üyeliğin durdurulmasına neden olan davranışların tekrar etmesi durumunda üyeliği kalıcı olarak iptal edilir.

Üyeliği yanıltıcı veya gerçek olmayan bilgiler nedeniyle durdurularak kendisinden belge istenen kullanıcılar belgelerini pazarder.com’ a ait olan [email protected] mailine  göndererek onaylanmasını beklemelidir. Pazarder. com’ a gönderilen belgeler uygun bulunması halinde onay aşamasından geçerek aktifleştirilir. Aktifleştirme ile ilgili bilgi e-posta(e-mail) adresine gönderilir.

Üyeliği pasif durumda olan üyenin, üyeliği tekrar aktifleştirilemeyecek biçimde durdurulması halinde ofis veya doping için ödemiş olduğu ücretler kullanılmayan kısmı için geri ödenir.