Pazarder Yardım

Pazarder.com’da İlan Arama yöntemleri

Basit arama

Pazarder.com’da basit arama için, ilanı tanımlayan (otomobil, emlak, yedek parça vs.) birkaç kelime yazıp "Ara" butonuna tıklayarak, aradığınız ilanı görüntüleyebilirsiniz.

Otomatik "ve / and" aramaları

Pazarder.com ‘da arama yaparken, bazı arama motorlarında olduğu gibi olası tüm sayfalara erişmek için kelimelerin arasına "and"/ ("ve") eklemenize gerek yoktur. Arama sonuç listenizi daraltmak, aradığınız en uygun ilana daha çabuk ulaşmanız için daha çok kelime, özellik  eklemeniz yeterlidir.

Örnek: İçinde "emlak" ve "izmir" geçen ilan kayıtlarını aramak için, emlak izmir  ya da izmir emlak yazmanız yeterlidir. Pazarder.com’ un arama motoru, içinde "emlak" ve "izmir" kelimeleri geçen aradığınız tüm ilanları listeleyecektir.

Tam kelime aramaları

Aramak istediğiniz kelime grubunu sizin belirttiğiniz sırada içeren ilanları listeleyen bir yöntemdir.. Bu yöntem için aranan kelime grubunun başına ve sonuna " (çift tırnak) işareti konulması gerekir. Örnek: İçinde ‘istiklal caddesi’ geçen kayıtları aramak için "istiklal caddesi" yazmanız yeterlidir. Örneğimizde ki gibi cümlenin  başına ve sonuna " (çift tırnak) işareti konmalıdır. Pazarder.com arama motoru, içinde istiklal caddesi geçen tüm ilanları tercihiniz üzerine listeleyecektir.

"or / veya" aramaları

Arama yapmak istediğiniz kelimelerden herhangi bir tanesinin bulunduğu ilanları listeler. Bunun için aranan kelimelerin arasına | (dik kesme) işareti konulmalıdır.

Örnek: İçinde "yedek parça" veya "Ankara" kelimeleri geçen ilan kayıtlarını aramak için yedek parça| ankara ya da ankara| yedek parça yazmanız yeterli olacaktır. Aradığınız kelimelerin arasına konan | (dik kesme) işareti  pazarder.com arama motoru, içinde "yedek parça" veya "ankara" kelimeleri geçen tüm ilanları sıralayacaktır.

İstemediğiniz kelimeleri içermeyen aramalar

Aramak istediğiniz ilanın içinde hangi kelimelerin geçmemesini istiyorsanız kelimenin başına – (tire) işareti eklenmelidir. Örnek : Aradığım ilanın içinde “yedek parça” geçsin ama “İstanbul “geçmesin, bu durumda –İstanbul veya –İstanbul yedek parça yazmam yeterli olacaktır.pazarder.com arama motoru, içinde “yedek parça” geçen ama “İstanbul” geçmeyen ilanları listeleyecektir.

Büyük-küçük harf duyarlılığı

Pazarder.com ilan aramaları büyük harf - küçük harfe duyarlı değildir. Bütün harfleri, nasıl yazmış olursanız olun, küçük harf olarak algılanacaktır. Örnek: PAZARDER, PaZaRdEr ve pazarDeR  şeklindeki aramaların hepsinde aynı sonucu verir.