Pazarder Yardım

İlan Verme Kuralları

Pazarder.com’da İlan veren “Üye” ilan içeriğiyle ilgili tüm sorumluluğu ve ilanlarını yayınlayarak “İlan verme Kuralları”nı kabul etmiş sayılır.İlan yayınlayan her kişi ve kurum kurallara riayet etme mecburiyetindedir. İlan bilgilerini ilan verme kurallarına  ve ipuçlarına uygun olarak  yükleyen üyelerimizin ilanları ödüllü ilan sayılarak Listelemelerde üst sıralarda çıkması sağlanabilir. Aynı İlanın birden fazla yayınlanması durumunda mükerrer olan ilanlar Pazarder Tarafından “Portal”dan silinecektir. Aşağıdaki belirtilen Emlak, Otomobil, Yedek Parça & Vasıta Ekipman “İlan Verme Kuralları” hem bireysel hem kurumsal üye’ler için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, İlan Verme Kurallarına uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

 

İlan Verme Kuralları - Emlak

1.     İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece Emlak hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

2.     Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan taşınmazınıza ait olmalıdır.

3.     İlan girişlerinde belirtilen gayrimenkul özelliklerinde (metrekare, oda sayısı, bulunduğu kat, fiyat vb.) doğru bilgiler verilmelidir.

4.     Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logosu, farklı web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

5.     Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

6.     pazarder.com’ da bir gayrimenkule ait sadece bir ilan verilebilir.(Aynı ilan arka arkaya tekrar tekrar yüklenemez)

7.     Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

8.     Aynı sitede veya blokta bulunan ve aynı özellikleri taşıyan gayrimenkuller için ayrı ilan girişi yapılmaması, tek bir ilan verilmesi ve bu ilanın açıklamasında aynı konumda farklı dairelerinde olduğu belirtilmesi gerekmektedir. Aynı özellikte 2. ilan girişi yinelenmiş (aynı kayıt) sayılmaktadır.

9.     Yüklenilen Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, ilanlar aynı konumda dahi olsa aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

10.   Emlak ilan girişleri mutlaka mal sahibi tarafından veya mal sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır.

11.   Satılık veya kiralık taşınmazlar için temsili fiyat verilmemeli, kredi veya kooperatif borcu olan dairelerde fiyat olarak kooperatif kalan borcu veya bankaya ödenecek tutarlar toplanarak fiyatın girilmesi gerekmektedir.

12.   İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

13.   İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”,”satılır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

14.   İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

15.   Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

Not: İlan yükleme kurallarına uyulmaması durumunda, ilanın yapılan ön kontrolünde ilan editörlerimizce yayına alınması engellenir.

İlan Verme Kuralları - Vasıta

  1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece Araç hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

2.     Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan kiralanan araca ait olmalıdır.

3.     İlan girişlerinde belirtilen özelliklerde (yıl, renk, fiyat, km, model vb.) doğru bilgiler yer almalıdır.

4.     Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

5.     Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı veya fotoğrafları kullanılmamalıdır.

6.     pazarder.com’da bir araca ait sadece bir ilan verilebilir.

7.     Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir veya üyelikleri iptal edilebilir.

8.     Aynı marka ve modele ait farklı araçlar için ayrı ilan girişi yapılması ayrı bir ilan olarak yüklenmesi gerekmektedir.

9.     Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

10.   Araç ilanı yüklenmesinde mutlaka mal sahibinin onayı alınmalıdır. Satılık veya kiralık araç ilanında temsili fiyat verilmemelidir. (Araç kredi, ipotek bankaya ödenecek tutarlar toplanarak fiyatın girilmesi gerekmektedir)

11.   İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

12.   İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

13.   İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz.

14.   Satılan kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

Not: İlan yükleme kurallarına uyulmaması durumunda, ilanın yapılan ön kontrolünde ilan editörlerimizce yayına alınması engellenir.

 

İlan Verme Kuralları - Yedek Parça & Vasıta Ekipman

2.     İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

3.     Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan veya kiralanan ürüne ait olmalıdır.

4.     İlan girişlerinde belirtilen özelliklerde (fiyat, model vb.) doğru bilgiler yer almalıdır.

5.     Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logosu veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.

6.     Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafları kullanılmamalıdır.

7.     pazarder.com’da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.

8.     Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir veya üyelikleri iptal edilebilir.

10.   Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

11.   ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dâhil olarak belirtilmelidir.

12.   İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

13.   İlan tarihi 1 yıl ve eski olan ilanlar yayına alınamaz. Satılan ürünler yayından kaldırılmalıdır.

Not: Kural dışı ilan vermiş ve ilanına pazarder dopinglerinden almış üyelerin ilanlarının askıya alınması halinde, doping iadesi yapılmamaktadır, bu doping hakkı başka bir ilan için kullanılmak üzere üyeliğine tanımlanmaktadır.