Pazarder Yardım

İlan Verme İpuçları

1. Doğru Kategoriyi Belirleme

İlan kaydı için öncelikle, ilanın kategorisi belirlenmelidir. Sadece üst kategorinin değil, onun altındaki alt kategori seçimini doğru yapabilmek de önemlidir.

Pazarder.com içinde emlak, otomobil, Yedek Parça, Aksesuar, Donanım & Tuning adı altında 3 kategori bulunmaktadır. Bu üst kategorilerde kendi içinde alt ve ara kategorilere ayrılır. İlanınızı uygun üst ve alt kategorilere yerleştirerek, üyelerin ve alıcıların sizi daha kolay bulma şansını artırmaktadır.

Eğer ilanınıza uygun kategoriyi belirlemede sorun yaşıyor, arada kalıyorsanız şu çözümü uygulayabilirsiniz;

  • İlan verme işleminin ilk sayfasında (Kategori Seçimi sayfası) "Arama ile Kategori Seçimi" linkini göreceksiniz.
  • Bu linke tıkladığınızda bir arama kutucuğu gelecektir.
  • Buraya ilanınızdaki ürünü tanımlayan kelimeler yazıp 'Ara' butonuna tıkladığınızda, ürününüze uygun kategoriler listelenecektir.

2. Etkileyici Bir Başlık Oluşturma

İlan başlığı, ilanınıza daha kolay erişilmesi açısından önemlidir.

Başlığa ürününüzü ifade eden ad, marka, model gibi tanımları kısa ve net bir şekilde yazmalısınız.

3. Soru İşaretine Yer Bırakmayacak Bir Açıklama Yazma

Açıklamalar bölümünde ürününüze dair tüm detayları eksiksiz bir şekilde açıklayınız. Ürün açıklamalarını ne kadar detaylı anlatırsanız, alıcıların soru işaretlerini de o kadar azaltmış olursunuz.

 

4. Uygun Fiyat Belirleme

Serbest ticaretin gereği ürününüze uygun fiyatı serbestçe belirleyebilirsiniz.

5. Pazarder.com ‘da Kaç Adet Ücretsiz İlan Verebilirim.

pazarder.com’ da ilan sınırı her bireysel üye için 5 adettir. İlan sınırı dolduktan sonra ücretli ilan yayınlayabilir ya da ( 3 -6 -12 aylık ) süreli pazarder’ de ofis açarak çok sayıda ilan yayınlayabilir ve pazarder.com’ un Kurumsal üyeleri için geliştirdiği  “ofis ” yerini alarak özel ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Pazarder.com’ da ofis açma ile ilgili detaylı bilgi için “ofis açma  avantajları ” sayfamızı ziyaret ediniz.

 

İlana fotoğraf, video ekleme

Alıcılar görselleri (fotoğraf, video) bulunan ilanlara bakmayı tercih ederler.

Fotoğrafı olmayan ilanlar daha az ilgi çeker.

Fotoğraf Ekleme

İlana fotoğraf ekleme işlemini 'İlan Detayları' yükleme yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz.Aynı yöntem ile fotoğraf güncelleme işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraf yükleme işleminde hata oluşmaması için;

  • Yükleyeceğiniz fotoğraflar jpg ya da png formatında olmalıdır.
  • Fotoğrafların boyutu 2 MB’ı geçmemelidir.

Fotoğraf Düzenleme

Eğer fotoğrafınızda düzenleme yapmak istiyorsanız, ilanımı düzenle bölümünden yapabilirsiniz.

 

Video Ekleme

İlanınıza video yükleme veya güncelleme işlemi fotoğraf yükleme işlemi ile aynıdır.

Video yükleme işleminde hata oluşmaması için;

  • mpg, avi, mp4, mov formatlarında olmalıdır.
  • Dosyanın boyutu  25 MB’ı aşmamalıdır.

 

Ödeme

Pazarder.com’ da yapılan tüm işlemleriniz, en etkin ağ ve internet güvenliği sistemi olan  (bk.) SSL güvenlik sertifikaları altyapısı üzerinden gerçekleştirilmektedir. SSL: Soket Düzeyi Güvenlik Protokolüdür, internet üzerinde web sunucular ve tarayıcıların güvenli haberleşmeleri için geliştirilmiştir. Web browser (tarayıcı – pencere) açtığınız da  browser üzerinde yaptığınız işlemler (şifreniz, ödeme, kredi kartı bilgileri, hesap takibiniz vs.) SSL sunucu sertifikası tarafından 3.kişilere karşı kapatılır ve şifrelenir böylece e-ticaret alt yapısı sorunsuz güvenilir bir şekilde işler. Bu süreç güvenli e-ticaretin şartlarındadır. Pazarder.com’ a giriş yapmanızdan itibaren, giriş yaptığınız browser üzerinden SSL sunucusuna (pazarder.com sertifika yetkilisi **(bk.) Hetzner A.G.) bağlanmış olacaksınız. Bu sunucu, alıcı ve satıcılar arasında geçen tüm iletişim ve ödeme bilgilerini, kredi kartlar üzerinde veri akışını şifreler.

(bk.)**Kriptolama denilen bu süreçle, SSL sunucusu bilgileri en güvenli şekilde karşı tarafa taşır. Bu veriler, erişilmesi çok güç bir güvenlik tabanında şifrelenmiş olarak korunur, saklanır. 256 bit’lik şifreleme teknolojisi bu güvenlik sisteminin temelini oluşturur, bu tür bir şifrelemenin kırılması olanaksızdır. Kısaca, pazareder.com’da yapacağınız tüm işlemler, veri akışında en küçük sızmaya yer vermeyecek ölçüde sağlam bir güvenlik ağıyla korunmaktadır.