Pazarder Yardım

PAZARDER.COM GÜVENLİK ÖNERİLERİ

Pazarder.com’ da ilan veren, ilan arayan kullanıcılarımız arasında güven ilişkisi esastır. Pazarder.com’ da site üzerinden yapılan işlemlerde gerekli güvenlik önlemleri alışmıştır. Ancak yine de sizi korumak yardımcı olmak amacıyla olumsuz bir durumla karşılaşmamanız için hazırladığımız güvenlik önerilini okuduktan sonra işlemlerinizi gerçekleştiriniz.


Gayrimenkul Satın Alma ve Kiralama İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Önerileri;

 1. Alacağınız veya Kiralamayı düşündüğünüz konut ile ilgili detaylı bilgi alınız. Alacağınız veya kiralayacağınız konutu görmeden kapora gibi ön ödemede bulunmayınız.

 2. Satın Almayı düşündüğünüz Gayrimenkul için Alış işlemi öncesi Tapu kütüğünü inceleyin (İlgili kimse tapu ve kadastro idaresinde bulunan her türlü belgeyi inceleyebilir, Dilerse bir avukata da inceletebilir).Burada şerhler, beyanlar, mülkiyet, irtifaklar, rehinler gibi sütunlar vardır. Satın almayı düşündüğünüz daire üzerinde herhangi bir ipotek, haciz vb. olup olmadığını kontrol ediniz.

 3. Mutlaka Para ödemesi ile Gayrimenkulün devir işlemini aynı anda Tapu da gerçekleştirin.

 4. TC Kimlik numarası veya cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para trensferlerini gerçekleştirmeyin.

 5.  Ön ödemede bulunduğunuz durumda yapmış olduğunuz ödemeyi gösteren banka dekontu veya imzalı bir belgeniz olmasına dikkat edin.

 6. Kişisel verilerinizi, üyelik bilgilerinizi, Tc Kimlik numarası, kredi kartı bilgileri vb. bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.


Vasıta Satın Alma ve Kiralama İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Öneri;

 1. Satıcıyla yüz yüze gelmeden kesinlikle para göndermeyin. Satın alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden kaparo ve benzeri isimler altında ödeme yapmayınız.

 2. TC kimlik numarası veya cep telefonu numarası ile yapılabilen ödemeleri, para transferlerini gerçekleştirmeyin.

 3. Mutlaka Para ödemesi ile araç devir işlemlerini aynı anda noter huzurunda gerçekleştirin.

 4. Almayı veya kiralamayı düşündüğünüz araç hakkında detaylı bilgi alınız. Satın almayı düşündüğünüz Araç plakası üzerinde haciz, rehin vb. olup olmadığını kontrol ediniz. Gerekli gördüğünüz durumlarda aracın servis kayıtlarını inceleyiniz ekspertiz raporu alınız.

 5. Satın alacağınız Aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz.

 6. Kişisel verilerinizi, üyelik bilgilerinizi, Tc Kimlik numarası, kredi kartı bilgileri vb. bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

 

*** Gayrimenkul veya Vasıta ALIŞ, SATIŞ VE KİRALAMA işlemlerinden dolayı herhangi bir ön ödeme veya kaparo ödemesi yapmanız sonucunda www.pazarder.com adlı internet sitesinin hukuki bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet Bilimlerine giderek ilgili kişilerden şikayetçi olunuz.


 Yedek Parça Aksesuar Donanım & Tuning  Alım ve Satım İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 

 1. Tanımadığınız kişilere Tc kimlik numarası ve cep telefonu numaranızı kullanarak yapılan para trensferleri işlemlerini gerçekleştirmeyiniz

 2. Ürün ve garantisi hakkında detaylı bilgi almaya özen gösteriniz.

 3. Ürünün kargo teslim süresini öğrenin. Kapıda ödeme yapacaksınız sorun çıkması halinde satıcıya ulaşabileceğiniz bir iletişim bilgisi alın.

 4. Ürününüzün teslim alırken kargo görevlisinin yanında ürünü açarak kontrol edin, sorun halinde tutanak tutturun ve ürünü iade edin.

 5. Herhangi bir ön ödeme veya kaparo ödemesi yapmanız durumunda pazarder.com’ un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.