Pazarder Yardım

GELİŞMİŞ SIRALAMA

GELİŞMİŞ SIRALAMA NEDİR?

Gelişmiş Sıralama, pazarder.com’ un emlak ilanlarını ön tanımlı listeleme şeklidir.

Pazarder.com daha iyi sonuç alınmasını sağlamak için ilanlar Gelişmiş Sıralama'ya göre sıralanır.

Gelişmiş Sıralama ile arama sonuçlarında fotoğrafları eklenmiş, konum bilgisi yayınlanmış ve tekil (birden çok kaydedilmemiş, orijinal) ilanlar üst sıralarda listelenir.

Sıralamada dikkate alınan kriterler şunlardır;

Tekillik

Her emlak için yalnızca tek bir ilan giren ofislerin ilanları arama sonuçlarında üst sıralarda, bir emlak için birden çok ilan kaydeden ofisin ilanlarının üzerinde gösterilir.

Fotoğraf Sayısı ve Kalitesi

İlandaki fotoğraf sayısı ve fotoğrafların kalitesi (en az 800x600 piksel) arttıkça ilan üst sıralarda listelenir.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

1. Gelişmiş Sıralama'nın amacı nedir?

Gelişmiş Sıralama ile arama sonuç sayfalarımızda fotoğrafları eklenmiş, konum bilgisi yayınlanmış ve yinelenmiş tekrar tekrar kaydedilmemiş ilanlar üst sıralarda listelenir. Böylece ilan bakanlar aradıkları ilanlara çok daha hızlı ve kolayca ulaşabilir.

2. Eskisi gibi, tarihe göre, yeniden eskiye doğru ilanları nasıl sıralarım?

Arama sonuç sayfasında listelenen ilanların üzerinde sağ tarafta bulunan çok seçmeli menüden (şu anda Gelişmiş Sıralama seçili) "Tarihe göre (Önce yeni)" seçeneğini seçebilirsiniz.

3. Neden Gelişmiş Sıralama var?

Pazarder.com da ki aradığınız ilanlarınıza çok daha kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Gelişmiş Sıralama arama sonuç sayfasında öncelikli olarak sıralanmaktadır. Fotoğrafları eklenmiş, konum bilgisi yayınlanmış ve birbirinin üstüne aynı ilan olarak tekrar tekrar kaydedilmemiş ilanları listeler. Bu sayede, yaptığınız aramalarda hızlıca aradığınız ilanlara ulaşabilirsiniz.

4. İlanların sıralanmasında hangi kriterlerin etkisi vardır?

Gelişmiş Sıralama, pazarder.com İlan Verme Kurallarına uygun olarak girilmiş ilanları fotoğraflarının eklenmesi, konum bilgisinin yayınlanması ve aynı ilanların üst üste tekrar tekrar kaydedilmemiş olmasını temel alarak sıralamaktadır.

5. Tüm ilanlar bu şekilde mi sıralanıyor? Herkes için mi geçerli?

Evet. Tüm emlak kategorisinde yayınlanan ilanlar Gelişmiş sıralama’ya göre listelenerek gösterilir.